TF Bank - Privātums

Kā pasargāt sevi no krāpniekiem?

Kā pasargāt sevi no krāpniekiem?

Ikdienā mēs izmantojam daudz dažādas finanšu pakalpojumu iespējas, piemēram, aizņēmumus, kredītkartes un internetbanku, lai veiktu pirkumus un maksājumus. Tomēr, kā arī citās dzīves jomās, šīs iespējas nes arī risku, un tāpēc ir svarīgi zināt, kā aizsargāt sevi no krāpniekiem.

 

  • Neatklājiet savus kartes datus vai internetbankas lietotāja kodu

TF Bank nekad neprasa kartes datus vai internetbankas lietotāja kodus. Ja jūs saņemat aicinājumu sniegt šādu informāciju, nekavējoties atsakaties, jo šādi dati ir jūsu personīgā informācija, kas var tikt izmantota lai iegūt pieeju pie Jūsu bankas konta.

 

  • Neaizsūtiet vai nesauciet pa tālruni savu Smart-ID kodu

TF Bank nekad neprasa sūtīt vai nosaukt Jūsu Smart-ID kodu. Ja jums tiek lūgts to darīt, atcerieties, ka šie kodi ir paredzēti tikai personīgas autentifikācijas nolūkiem, un to izmantošana citiem nolūkiem var novest pie finansiāliem zaudējumiem.

 

  • Neveiciet maksājumus pirms aizdevuma izsniegšanas

TF Bank nekad neprasa veikt jebkādus maksājumus pirms aizdevuma izsniegšanas. Ja jums tiek lūgts veikt maksājumu, lai saņemtu aizdevumu, tas varētu būt krāpšanas mēģinājums. Pirms aizņemties naudu, pārliecinieties, ka jūs esat izlasījis un saprotat līguma noteikumus un neveiciet nekādus maksājumus, ja tas nav paredzēts līgumā.

 

  • Pārliecinies par konta numura pareizību

Tā kā krāpnieki var mēģināt izplatīt nepareizu informāciju par TF Bank konta numuru, lai piesaistītu cilvēkus un nozagt viņu naudu, ir svarīgi pārliecināties par konta numura pareizību, pirms veic maksājumus uz TF Bank.

TF Bank piedāvā vieglu un drošu veidu, kā pārbaudīt konta numura pareizību, un tas ir pieejams mūsu mājas lapā https://tfbank.lv/rekviziti. Pirms veic maksājumu, ieteicams pārbaudīt konta numuru, lai būtu drošs, ka informācija ir pareiza. Tas palīdzēs izvairīties no iespējamām krāpnieciskām darbībām un pasargāt sevi no zaudējumiem.

 

  • Zvani mums izmantojot oficiālo tālruņa numuru un e-pastu

Ja saņēmi dīvainu ziņu vai zvanu, kas tiek veikts TF Bank vārdā, un Tu domā, ka tas varētu būt krāpnieks, nekavējoties piezvani mums uz oficiālo tālruņa numuru 66 090 800 vai sūti e-pastu uz info@tfbank.lv. Nekad nesūti savus datus nezināmiem cilvēkiem un neatsaucies uz dīvainiem piedāvājumiem.

 

Lai uzzinātu vairāk informācijas, Tev ir iespēja apmeklēt vietni https://neuzkeries.lv/, kur tiek publicēti jaunākie ziņojumi par krāpšanās veidiem Latvijā un pasaulē. Šajā vietnē vari atrast arī dažādus ieteikumus, kā pasargāt sevi no krāpniekiem.

Turklāt, Latvijas Bankas mājaslapā https://www.bank.lv/darbibas-jomas/klientu-aizsardziba/uzmanies-no-krapniekiem/pazisti-krapnieku, ir publicēta sadaļa "Pazīsti krāpnieku", kurā ir apkopoti dažādi krāpnieku veidi un to īpatnības, kā arī sniegti ieteikumi, kā pasargāt sevi no krāpniekiem.

 

Atcerieties, ka pasargāt sevi no krāpniekiem ir iespējams, ja Tu esi uzmanīgs un paturi prātā iepriekš minētos ieteikumus.